Okazuje się, że nawet kamera „Kuriera” ma sympatie polityczne. W raporcie czytamy, przed I turą wyborów: „7 listopada. Manipulacyjny sposób fotografowania: M. Borowski (SdPl) albo z tyłu, albo źle oświetlona twarz, równie źle oświetlona twarz H. Gronkiewicz-Waltz (PO), cienie robią wrażenie negatywne. K. Marcinkiewicz fotografowany najkorzystniej – ujęcie trzy czwarte, jasna twarz”.

* * *

Jak TVP pomagała nam wybierać

Nie jestem wielkim specjalistą ale to zdjęcie chyba również nie jest zrobione zgodnie z zasadami fotografowania.

1. Najistotniejszy obszar na zdjęciu to centrum zdjęcia z przyległościami. Na omawianym zdjęciu znajduje się tam jedynie niewyraźny plakat i fragment loga PiS.

2. Z Jarosława zwanego (na wyrost) premierem zobaczyć możemy jedynie głowę. Właściwie to jej czubek. Zrobiłem tak zdjęcie mojej żonie i przekonywałem ją że wygląda korzystnie. Nie udało się.

3. Jarek patrzy gdzieś w dal i ma nieciekawą minę. Choć przyznać trzeba, że nawet gdyby uśmiechał się idealnie to i tak prezentował by się raczej jako lider krasnali.

4. U Terleckiego przy tym oświetleniu możemy oglądnąć wszystkie zmarszczki co przedstawia go jeszcze mniej korzystnie (moim zdaniem) niż Jarka. Z kim mi się kojarzy Terlecki na tym zdjęciu, nie napiszę.

5. Wśród zdjęć którymi chwali się pan Tomasz Wiech na swojej stronie, powyższe zdjęcie się nie znalazło. A i oglądnięcie strony wskazuje na to, że pan Tomasz na fotografii się zna. W końcu w gazecie pracuje.

Reklamy