Twórcy i entuzjaści 4.RP, mając na uwadze lepszą Polskę, od czasu do czasu na łamach prasy lub z mównicy sejmowej proponują nam różnorodne usprawnienia wychowawcze zarówno dzieci jak i dorosłych. Mając na uwadze fakt, iż rozproszone propozycje mogą mieć większą trudność w trafieniu do masowej świadomości oświeconych i nieoświeconych Polaków, postanowiłem zebrać te propozycje w jednym miejscu.

0. Na początek proponuję zmianę nazwy z Homo Sapiens na Hetero Sapiens. Homo jak wiadomo źle się kojarzy.

1. Narodziny: Hetero Sapiens zostaje poczęty w niewyjaśnionych bliżej okolicznościach (ale nie in vitro). Wiadomo tylko że Smok Wawelski maczał w tym palce (pazury?). Oczywiście jest mężczyzną.

2. Okres niemowlęcy Hetero Sapiens spędza w tetrowych pieluszkach, karmiony tylko mlekiem matki. Jeśli matka nie ma mleka (bez względu na przyczynę) Hetero Sapiens umiera z głodu za lepszą sprawę. Państwo już w tym okresie otacza go opieką, zapraszając jego matkę do poradni laktacyjnej, gdzie jasno jej doradzą jak mieć dużo mleka: Trzeba przystawiać, przystawiać, ale nie za dużo.

3. Okres niemowlęcy późny: Hetero Sapiens wymawia pierwsze słowo: Jarek. Pierwszy zlepek wyrazów: Układ be! Pierwsze zdanie: III RP musi odejść.

4. Przedszkole. Tutaj Hetero Sapiens spędza pożytecznie czas z innymi Hetero Sapiensami (nie daj Boże na zabawie!). Uczy się dobrych piosenek:
„A ja wolę mego Jarka”,
„Jeszcze Polska nie zginęła”,
„Rota”.

wierszyków:
„Była trzecia, trzy i pół, teraz czwarta walnie w stół.”

oraz legend:
„Jak Smok Wawelski z Krakowa układ wypędził”,
„O Jarusie i Lechusie co Polskę założyli”.

dzieła zakazane:
„Pocałuj żabkę w łapkę” – promocja zoofilii,
„Kaczka dziwaczka” – no comments,
„Mydło lubi zabawę” – promocja hedonizmu,
„Ogórek” – z czym się może kojarzyć ogórek wiadomo,
„Kaczor Donald” (by Hoko) – dopuszczony w połowie. Z Donalda śmiać się można (oczywiście nienawistnie, a nie dla przyjemności), z kaczora nie daj Boże.

5. Szkoła: W szkole Hetero Sapiens jest zawsze obecny w obowiązkowym mundurku. Karnie siedzi w ławce na wartościowych przedmiotach:
„Wychowanie patriotyczne”,
„Historia wielkiej Polski”,
„Walka z układem” – zamiast matematyki,
„Zboczenia” – zamiast biologii,
„Dobra rodzina w IV RP”
„Kurs Samoobrony” – jak cepem powalić człowieka z układu,
„Religia Świata” – Polski Katolicyzm Oświecony.

6. Rozwój seksualności: Hetero Sapiens nie odczuwa popędu seksualnego, aż do nocy poślubnej. Do tego czasu dziewczynek nie spotyka, bo one nie chodzą do szkoły (niby po co?), a na ulicy zawsze są prowadzone przez państwową piastunkę i przykryte prześcieradłem. Żonę wybiera mu moralnie czysta Państwowa Komisja Koligacenia Wszechmałżeństw. Po ślubie popęd seksualny Hetero Sapiens jest pewną niewiadomą. Najprawdopodobniej ujawnia się raz w roku i jest ukierunkowany na żonę, która aktualnie jest w płodnym okresie. Z okresów kopulacji Hetero Sapiens na wszelki wypadek nic nie pamięta.

7. Po szkole Hetero Sapiens rozpoczyna pracę w Polsce. Przez okres aktywności zawodowej dorabia się tuzina lub więcej dzieci (ile żona wytrzyma), którymi głownie opiekuje się państwo hojną ręką rozdając po 50 zł miesięcznie na każde. Na wakacje jeździ nad polskie morze lub w Tatry pocałować krzyż na Giewoncie. Co rocznie odbywa pielgrzymkę do Wadowic, do domu rodzinnego Jarka i Leszka lub do Częstochowy (w ostateczności).

8. Na koniec życia Hetero Sapiens hojnie rozdaje swoją emeryturę na jedyne media: Radio Maryja lub TV Trwam, a następnie (w miarę szybko, aby nie obciążać ZUSu) umiera i trafia do czwartego nieba.

Jeśli czegoś nie zrozumiałem właściwie proszę Ministerstwo Destrukcji Oświaty o sprostowanie.

Reklamy